Anna Kadeřávková : "Mamka říká, že jsem to tvrdila už od tří let, že budu herečka."

02.04.2021

Mladá talentovaná česká herečka. Presne takou je Anna Kadeřávková, ktorá sa objavila v mnohých známych seriáloch a filmoch. Medzi tie najznámejšie určite patrí český seriál "Ulice", rozprávka "Kouzelník Žito" a populárny film "Andílek na nervy", v ktorom si zahrala hlavnú úlohu.  Pokiaľ ťa zaujíma, ako sa ku svojej hereckej kariére dostala, čo je jej sen do budúcna, a či ju aktuálna situácia nejako ovplyvnila, určite čítaj ďalej. :) 

V Česku patríš jednoznačne medzi najznámejšie herečky. Ako si sa k tomuto povolaniu dostala? Kto ťa k nemu priviedol?

Studovala jsem osmileté gymnázium, ale byla jsem tam dost nešťastná. Jsem od přírodyživel, potřebuji k životu akci. Takže jsem v polovině studia zkusila přijímačky na hereckou konzervatoř a klaplo to. Tam nastal asi největší zlom, za který jsem vděčná, a můj sen o herectví začala brát vážně už i rodina a okolí.

Bol to vždy tvoj sen stať sa herečkou alebo si ako dieťa snívala o inom povolaní?

Mamka říká, že jsem to tvrdila už od tří let, že budu herečka. Vydrželo mi to tedy fakt až do dospělosti, protože dnes se tomu profesně věnuji a jsem šťastná, že mám tu možnost. Nikdy jsem si neuměla představit, že bych dělala něco jiného. Jsem hodně tvrdohlavá, když si něco umanu, jdu si za tím. Což v tomto případě stálo za to.

Pamätáš si na svoju prvú rolu? Ako si sa cítila pri svojom úplne prvom natáčaní?

První roli jsem dostala v den svých patnáctých narozenin. Mám ráda symboliku, takže je to má oblíbená vzpomínka. Bylo to v létě, měsíc před nástupem právě do prvního ročníku na konzervatoř. Jednalo se o divadelní ztvárnění románu Pěna dní v divadle La Fabrika, kde jsem
pak následné tři roky hrála mou první hlavní roli jménem Chloé. První natáčení následovalo pár měsíců na to, tehdy to byl, tuším, komparz v malém filmu, kde hrál můj kamarád. Dostala jsem hned večer po natáčení 2.000 Kč na ruku a poprvé mě odvezli z natáčení autem až
domů. Byla jsem z toho tehdy úplně paf a chtěla zase!

Stal sa ti počas natáčania alebo celkovo hereckej kariéry nejaký "trapas"? Ak áno, prezradíš nám nejaký?

Tohle je nejčastější otázka snad ve všech rozhovorech a já na ni skoro nikdy nemám odpověď. Ale že jich bylo! Akorát se mi nikdy žádný nevybaví nebo ho raději nechci zmiňovat.

Čo by si poradila ľuďom, ktorí by sa chceli stať hercami? Je na herectvo potrebná škola alebo stačí mať talent?

Pokud má člověk talent, školu nepotřebuje. A pokud ho nemá, škola je mu většinou k ničemu. Moje studium na herecké konzervatoři bylo dost náročné a bouřlivé, řekla bych, hlavně pro mámu, která za mě řešila všechny průsery. Nicméně, i tak to zpětně, pět let po maturitě, považuji za správný a důležitý krok. Umělecká škola vás hodně formuje a máte možnost si v praxi vyzkoušet, jestli je to opravdu to, čemu se chcete celý život věnovat. Takže pokud někdo po herectví touží, je fajn to v kolektivu podobně smýšlejících lidí zjistit. Další důležitou věcí, si myslím, je registrace v castingových agenturách, které vás posílají na castingy a kde se dostanete k reálným projektům.

Venuješ sa okrem herectva aj niečomu inému? Ak áno, prezradíš nám na akých projektoch pracuješ?

Pracovně se věnuji ještě instagramu, který je s herectvím, dnes už, velmi provázán. A zároveň pracuji na svém projektu, který si zatím nechám pro sebe. Ve volném čase pak moc ráda vařím a trávím čas v kuchyni nebo mám ráda ruční práce. Jedna sestra mě naučila šít a druhá háčkovat. Takže si po večerech tvořím(e) a to mě baví. A až to bude kvůli opatřením možné, chci začít se svým pudlíkem Caesarem dělat psí agility. Na to se těším fakt už několik měsíců.

Prednedávnom si sa presťahovala Z Čiech na Slovensko. Vnímaš to ako pozitívnu zmenu? Ako sa ti u nás páči?

Popravdě jsem se s tím srovnávala pomalu a těžko. Praha je můj domov, kde mám rodinu, kamarády, zázemí a znám ji křížem krážem. Pár měsíců mi trvalo, než jsem se vnitřně vypořádala s tím, že výše zmíněné už nebudou samozřejmosti "za rohem". Po dlouhém rozhodování jsem si pronajala byt v Praze, abych se často mohla vracet, a to mi pomohlo se s tím líp srovnat. Mohu kdykoliv cestovat sem a tam, jak chci nebo potřebuji a díky tomu jsem si z toho udělala přednost. Takže teď mám domovy dvaa je to super!

Keďže už vyše roka bojujeme s pandémiou, ovplyvnila aj teba nejako táto situácia v práci?

Naštěstí jen okrajově. Samozřejmě se mnohem méně točí, takže je méně práce, ale v porovnání s ostatními si nemohu na nic stěžovat.

Je pravda, že nám pandémia veľa vzala, no isto sa nájde aj niečo, čo sme vďaka nej získali. Čo pozitívne dala tebe? Na aké veci, si si vďaka nej opäť našla čas?

Předtím jsem bývala mnohem více čase v Bratislavě a v Praze jen na skok, teď je to naopak. Trávím mnohem víc času s rodinou, hlavně s mladšími sourozenci. Nechodí do školy, mají on-line výuku a jsou pořád doma, takže jsem se do toho trochu vložila a když jsem v Praze, skoro každé odpolede trávíme čas společně. Chodíme ven se psem nebo hrajeme playstation, čteme si, naučily jsme se se ségrama háčkovat, takže i tvoříme a tak. Jsou to děti, jednoho dne se ani nenaděju a vyrostou. A já jsem šťastná, že s nimi aspoň teď můžu být takhle
intenzivně a trochu dětství si ještě užít s nimi.

Keď sa pozrieš do budúcnosti, kde sa vidíš? Máš nejaký sen alebo cieľ za ktorým si ideš? Čo ťa poháňa vpred?

Jsem kariéristka, takže jako první mě napadla zase práce, achjo. Chci točit a hrát a v podstatě se i dál naplno věnovat tomu, co teď. K tomu možná nějaký svůj vlastní projekt nebo byznys a budu spokojená. A co se týká osobního života, tam jsem se naučila neplánovat a jen s vděčností přijímat. Co přijde, přijde a já děkuju.

No a v neposlednom rade, keďže sa špecializujeme na bodycare a skincare, nedá nám sa neopýtať akú máš ty svoju skincare rutinu? Bez čo sa nezaobídeš?

Číslo jedna je pro mě krém na obličej. To je, podle mě, základ všeho. Ráno a večer namazat, to musí zvládnout každý. Naučily mě to maskérky u filmu. Vždycky, když jsem ráno přišla bez krému, dostala jsem vynadáno, že když se nebudu mazat, budu

brzo stará a vrásčitá. (smích)

Rozmýšľali ste, že skúsite detox ?