Dušan Šorty Berky : „Teším sa hlavne na ten moment, keď sa začne opäť žiť a nie len prežívať!“

03.02.2021

Dušan "Šorty" Berky je známy moderátor, imitátor a v neposlednom rade slovenský interpret, ktorý sa môže pochváliť rádiovými hitmi  ako "Hey Girl", "Hraj mi", " Tamagoči" a spoluprácami s Egom, Kalim, Separom a Strapom. Šorty rozhodne patrí medzi inšpiratívnych a zaujímavých ľudí, a preto sme si s ním pripravili krátke interview. 

Ako prežívaš momentálnu pandemickú situáciu a na čo sa najviac tešíš keď sa pandémia skončí ?

Snažím sa v prvom rade strážiť si zdravie. To svoje a samozrejme zdravie najbližších. Po skončení tohto bláznovstva sa teším hlavne na ten moment, keď sa zase začne žiť nie len prežívať!

Pred viac než rokom sa ti narodila dcérka, ako vnímaš rolu otca s odstupom času?

Užívam si pohľad na zázrak. To ako rýchlo rastie, a ako začína čím ďalej tým viac toho vnímať a chápať.

Vieme, že tento rok vydávaš svoj druhý sólový album, vieš nám ohľadom neho niečo prezradiť? Koľko skladieb bude na albume ? Na aké zaujímavé featy sa môžu poslucháči tešiť?

Chcem ho hlavne stihnúť vydať v apríli. Dva roky po mojom debute. Bude obsahovať 10 trackov, 7 hostí, troch producentov. Akurát sme riešili pilotný videoklip, verím, že nám situácia neprekazí plány.

Ktorú skladbu hrávaš na koncertoch najradšej ? A pri ktorej skladbe robia ľudia na koncertoch najväčší   ́ ́bordel ́ ́ ?

My s Adissom nemáme nejaké extra rapové bengre. Skôr ľudí vieme roztancovať. Máme zopár osvedčených skladieb, ktoré si ľudia pýtajú, a nás to samozrejme teší. Najlepšie ale funguje asi Hraj mi.

Ktorého zahraničného interpreta máš najradšej?

Momentálne asi ani nemám úplne že top obľúbenca. Snažím sa skôr zachytávať všetko čo vychádza. Nielen hip-hop ale aj popmusic.

Aká situácia v živote ťa vie najviac nahnevať ?

Konšpirátori a tupci na internete.

Na tvojich sociálnych sieťach môžeme nájsť veľa zábavných videí, na ktorých imituješ známe osobnosti. Dá sa imitovanie naučiť alebo na to musíš mať vrodený talent ?

Myslím, že to musíš v sebe mať. Schopnosť napodobňovať hlasy je možné nazvať talentom. Dôkazom toho je, že imitátorov je žalostne málo.

Aký je tvoj najväčší sen, ktorý by si chcel dosiahnuť v hudobnej kariére?

Chcem aby ma to neprestalo nikdy baviť, aby som naďalej v tom stále nachádzal význam.

Je podľa teba hip hop a rap najpočúvanejší žáner na Slovensku?

Čo sa týka sveta internetu a fyzických nosičov je nekompromisne top na Slovensku. V rádiách si ale slovenský a český rap stále nenašiel miesto, čo podľa mňa ale ani nepotrebuje, keďže veľkú silu majú digitálne platformy ako Spotify, ktoré dnes má každý mladý človek v mobile.

Si veľký fanúšik rýchlych aut? Keby si mal neobmedzený budget, ktoré auto by v tvojej garáži nesmelo chýbať?

Bez debaty Audi R8. Je mojím obrovským motoristickým snom. Pevne verím, že si ho raz splním. Je to jedna z mojich "main abmitions."

Zdroj fotiek :  sortyx