7 dňová očista zeleninovými a ovocnými šťavami 

24.09.2020

Poznáte niekoho, kto skúšal 7 dňovú očistu šťavami ? Tento typ detoxu by sa dal zaradiť do strednej kategórie z pohľadu náročnosti zvládnutia, no patrí medzi                                                      obľúbené možnosti detoxu.                                                             

Očistu sa odporúča praktizovať dvakrát do roka. Najlepšie obdobie na jej začiatok je  na jar a cez jeseň. Po skončení detoxu, by ste sa mali cítiť viac fresh a vaše orgány dostanú zaslúžený oddych.

Prečo detoxikovať organizmus šťavami? 

- Telo sa vyčistí od nahromadených toxínov

-  Je to nenáročná a chutná metóda detoxikácie

- Naberiete novú energiu

- Váš tráviaci systém si oddýchne   

- Zlepší sa Vám spánok 

- Posilníte svoju pevnú vôľu 

- Posilníte imunitný systém 

-Vaša pleť sa rozžiari

- Schudnete pár kíl  

      


 

My sme 7 dňovú šťavovú očistu skúšali a pripravili sme pre Vás presný postup, ako sme celých 7 dní postupovali. 

Odšťavte si čerstvé šťavy

Každé ráno si odšťavíte 3 až 5  pol litrových ovocno- zeleninových štiav. Je veľmi dôležité, aby to boli čisté šťavy bez dužiny (smoothie nie je ovocná šťava). Toto množstvo odšťavených štiav si môžete nastaviť individuálne podľa pocitu a výdaju energie v daný deň. 

Nezabúdajte piť veľa vody

Detox je jedinečná šanca doplniť telu chýbajúce tekutiny. Najčastejšia príčina únavy a bolesti hlavy je práve dehydratácia.  Nezabúdajte na pitný režim a pite viac vody ako zvyčajne. 


Športujte každý deň 

Počas detoxu si nájdite každý deň aspoň 30 minút na ľahkú športovú aktivitu (fitness s ľahkými váhami, chôdza, jóga, stacionárny bicykel..). Šport podporuje zlepšenie a zrýchlenie metabolizmu.

Meditujte

Meditácia počas detoxu Vám dodá potrebnú rovnováhu, energiu a posilní vôľu vydržať očistu dokonca. Zamerajte sa na svojho ducha a  očistíte telo fyzicky aj psychicky. 

Postarajte sa o pokožku

Veľká časť toxínov sa z tela vyplavuje cez kožu, čo môže zapríčiniť chvíľkové zhoršenie kvality pleti. Netreba sa však báť, pretože po skončení detoxu sa Vám kvalita pleti výrazne zlepší. Doprajte si počas očisty kúpeľ s morskou soľou alebo telový peeling, ktorý svojimi olejmi vyživí a hydratuje vašu pokožku.

Veríme, že Vás náš článok motivoval a skúsite 7 dňovú šťavovú očistu.  Výsledok naozaj stojí za to! Budete sa cítiť oveľa viac energickí, zdravší, štíhlejší a možno niektoré činnosti ako meditácia a šport zaradíte aj do normálneho života.  Navyše tento test posilní vašu pevnú vôľu a budete mať príjemný pocit z úspešného dokončenia detoxu. 

Máte záujem o bonusový detox program zdrama?

Pripravili sme si pre Vás kompletný návod na to, ako môžete zvládnuť detox čo najefektívnejšie, aby ste z neho vyťažili čo najviac benefitov.

Detox program obsahuje:

  • Celodenný program detoxu 
  • Naše tipy a recepty na chutné šťavy 
  • Cviky počas detoxu 
  • Zoznam vitamínov, ktoré sa odporúča dopĺňať  počas detoxu na dosiahnutie želaného výsledku 

Trápi Vás nervozita, problematická pleť a nemáte kvalitný spánok?