Zdraviu prospešný horúci kúpeľ, pri ktorom dokážete spáliť až 140 kalórii

13.01.2021

Aj vy patríte medzi ľudí, ktorí si radi doprajú horúci kúpeľ ? Ak áno, určite by ste mali vedieť, že je to spôsob, ktorým sa dokážete nie len zrelaxovať po náročnom dni, ale má aj priaznivé účinky na ľudský organizmus, zregenerovanie svalstva a dokáže oddialiť proces starnutia pokožky. O ďalších vedecky potvrdených výhodách horúceho kúpeľa sa dočítaš ďalej v našom blogu.  

Dejiny horúceho kúpeľa siahajú do doby pred našim letopočtom, pretože už starovekí Rimania poznali účinky teplej vody na náš organizmus, a preto pravidelne navštevovali mestské kúpele, kde si chodievali vychutnať zaslúžený oddych alebo prebrať obchodné záležitosti. 

Priaznivé účinky horúceho kúpeľa 

Uvoľnenie svalstva

Teplo podporuje lepšiu cirkuláciu krvi, čo má za následok uvoľnenie svalstva. Je vedecky dokázané, že horúci kúpeľ s Epsomskou soľou redukuje bolesť kĺbov  a má protizápalové účinky. Epsomskú soľ môžete nájsť aj v našich bombách do kúpeľa.   

Dokáže znížiť krvný tlak

Pravidelný kúpeľ v horúcej vode dokáže dlhodobo znížiť krvný tlak a okrem toho, teplo podnecuje srdce k správnemu fungovaniu. Horúcim kúpeľom dokážete predchádzať kardiovaskulárnym ochoreniam.

Odďaľuje proces starnutia 

Zväčšený prietok krvi dokáže lepšie vyživiť kožné tkanivo a dodá mu živiny, potrebné na udržiavanie jeho pružnosti . Ideálne je kombinovať kúpeľ s esenciálnymi olejmi. 

Spojenec proti nachladnutiu a chrípke

Para z teplej vody pomáha uvoľňovať upchatý nos, dutiny ale aj vyplavovať hlien. Vďaka aromaterapeutickým účinkom bômb a soli dokážete z kúpeľa vyťažiť maximum.

Pomáha rýchlejšie zaspať

Príjemne unavený pocit, keď výjdete z horúcej vane, ten poznáme všetci. Už nám ostáva iba umyť si zuby a ponoriť sa do ríše snov. 


Dokážeme počas kúpeľa spáliť kalórie? 

Steve Faulkner pracovník z Univerzity Loughborough vo svojej šúdii, v ktorej sa zúčastnilo 14 mužov zistil, že pri hodinovom kúpeli pri teplote 40 stupňov dokázali spáliť 140 kalórií. Tento jav bol spôsobený zvýšením telesnej teploty o jeden stupeň. 

Kúpeľ si môžete spríjemniť penovými alebo šumivými bombami do kúpeľa, ktoré nájdete v našom e shope. Teplý kúpeľ prospieva aj k posilneniu imunity, čo je v tomto období tiež veľmi dôležité. 

Ako si udržiavať duševné zdravie?